Четвер, 21.10.2021, 04:04
Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 імені Святителя Іоасафа ...
Головна | Подробиці | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
МОН
ПедПРЕСА
Гаряча лінія
ЗНО
Місцезнаходження
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Подробиці про іспити та вступну кампанію: термінологія,

процедура, календар, складні моменти.

Що таке ДПА і що таке ЗНО?
ДПА – це державна підсумкова атестація, аналог колишніх шкільних випускних іспитів. Результати йдуть у шкільний атестат.
ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання, аналог колишніх вступних іспитів. Результати використовують для вступу до вищих навчальних закладів.

Скільки предметів треба скласти на ДПА, а скільки – на ЗНО?
Обов’язково скласти 3 предмети, але за бажання випускник може для ЗНО скласти 4-й предмет.

Я маю скласти два різні іспити – окремо ДПА і ЗНО?
Результати з 3 предметів зараховують і для ДПА, і для ЗНО. Це українська мова та література, на вибір математика чи історія України, а також 1 предмет на довільний вибір (якщо треба складати і математику, і історію, 3-м предметом обираєте один із них). За бажання можна скласти ще 1 предмет тільки для ЗНО.

У якому форматі проходить ДПА-ЗНО?
У тестовому форматі. Кожен учасник отримує зошит з тестовими завданнями, на які треба дати відповідь – іноді треба зробити одну позначку, іноді декілька, це вказано в завданні. З української мови та літератури, математики, іноземних мов та російської ви отримаєте два зошити: зошит А для виконання основних завдань і зошит Б для завдання з розгорнутою відповіддю.

Програму за які класи винесено на ЗНО?
Це залежить від предмету. Приміром, на ЗНО з біології винесено програму 7-11 класів. ЗНО з історії України складатимуть за повною шкільною програмою, з географії – програма 6-10 класів. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти розміщено програми щодо кожного предмету з указанням, за які класи.

Якщо мені треба скласти тільки ДПА, а ЗНО не треба – все одно треба робити всі завдання з тесту?
З певних предметів достатньо зробити лише частину завдань. На ЗНО з української мови та літератури треба зробити тільки завдання з мови і завдання з розгорнутою відповіддю, на ЗНО з історії України – запитання з періоду ХХ – початку ХХІ ст. ЗНО з математики та іноземних мов теж не слід робити повністю для отримання оцінки ДПА, потрібні завдання будуть позначені в зошиті. З решти предметів для складання ДПА треба зробити повний тест.

Чи впливає оцінка ДПА на річну оцінку за предмет?
Ні, за предмет виставляються річні бали. Вони є підсумковими і виставляються незалежно від результатів атестації. Бали за атестацію виставляються окремо.

Якщо я вибираю ДПА з якогось предмету – річну оцінку за нього вже не ставитимуть? Вона не впливає на атестат?
Річна оцінка за предмет виставляється незалежно від того, складаєте ви ДПА з цього предмету чи ні. Вона впливає на загальний бал атестата.

Які предмети треба складати, щоб вступити на журналістику (кібернетику, економіку, юриспруденцію тощо)?
Кожен навчальний заклад сам визначає, які сертифікати ЗНО для якої спеціальності вимагати. Цю інформацію розміщено на сайті конкретного вишу. Приміром, ви хочете вступати на журналістику. Ви маєте зайти на сайти тих вишів, які вас цікавлять, і подивитися – які сертифікати ЗНО цей заклад вимагає для вступу на журналістику.

Які типи тестів будуть на ЗНО?
На тестуванні з кожного предмета використано свій набір тестів. Найпоширеніші з них: завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на встановлення логічних пар, завдання на встановлення правильної послідовності. Детальніше дивіться тут.

Як рахуватимуть бали – по одному за правильну відповідь чи за якоюсь схемою?
Бали рахуватимуть за схемою, залежно від типу завдання. Детальніше – скільки балів за яке завдання з кожного предмету можна отримати на ЗНО. Отриману оцінку переведуть у шкалу 100-200. Це робиться автоматично програмним забезпеченням. З результатів тих учасників, які склали іспит, найнижчий отримує значення 100, найвищий – 200, а решта рівномірно розподіляються між ними.

Чи можна скласти на ЗНО дві іноземні мови?
Так, але другу іноземну мову треба складати в додаткову сесію ЗНО, яка відбудеться 3-12 липня.

Чи можна перездати ЗНО в додаткову сесію?
Ні, якщо ви отримали невисокий результат, скласти ЗНО ще раз можна наступного року.

Хто має право складати ЗНО в додаткову сесію?
Ті, хто з об’єктивних не залежних від особи причин не зміг зробити це в основну сесію – наприклад, через порушення процедури, стихійне лихо, надзвичайну подію. Абітурієнти, які були зайняті на офіційних міжнародних змаганнях, олімпіадах або конкурсах. Також ті, хто пропустив основну сесію через хворобу (потрібна довідка з лікарні).

Можна вступити без ЗНО на контракт?
Ні, для вступу до вищих навчальних закладів – як на бюджет, так і на контракт – потрібні сертифікати ЗНО.

Як я дізнаюся, що реєстрація минула нормально?
Кожен учасник ЗНО отримає індивідуальний конверт з реєстраційним повідомленням учасника ЗНО та інструкцією. Для цьогорічних випускників ці конверти надішлють до їхніх шкіл.

Який медичний документ треба надати для спеціальних умов складання ЗНО? Які це можуть бути умови? Як це оформити в заявці?
За вашим запитом до медзакладу вам нададуть необхідний медичний висновок. Там буде вказано, які особливі умови потрібні для проходження ЗНО. Спитайте у вашому регіональному центрі, які умови вони можуть вам забезпечити (пандус, спеціальний стіл, приймання ліків під час іспиту).

Як дізнатися результати свого ЗНО? Коли їх повідомлять?
Результати публікують на інформаційній сторінці учасника, зазвичай наступного дня після іспиту.

Пошук
Календар
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Погода
Погода
Друзі сайту